Dijital AB Kitabı: http://digitaleurope.bilgi.edu.tr/                    

 

Öğretmen Rehberi: http://eu.bilgi.edu.tr/media/files/ogretmen_rehberi.pdf

 

31 Ocak 2012 tarihinde başlayan ve 12 ay süren projemiz kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi’ nin tablet bilgisayar ve benzeri ekipmanlarıyla uyumlu bir  e-kitabı  öğrenci, öğretmen, uzman ve akademisyenlerin katkılarıyla geliştirip ayrıca ekinde öğretmenler için bir Rehber kitap örneği hazırladık.
Hazırlanan e–kitap, AB’nin tarihçesi, kurumları, hukuku, genişleme dalgaları, ekonomik ve siyasal bütünleşmesi gibi bilgilerin yanı sıra, tarım, eğitim, gençlik, sosyal politika, rekabet, tüketicilerin korunması gibi alanlarda da temel AB politikalarını tanıtıyor. E-kitap ayrıca, AB yurttaşlığı perspektifi ile yurttaşlık, katılımcı ve çoğulcu demokrasi, sivil toplum ve Avrupa kamusal alanı, medya ve AB, küreselleşme, AB ve Avrupa’nın sınırları gibi tartışmaları da içeriyor. Dijital ortamda kullanılması hedeflenen e-kitapta, çeşitli görsel ve işitsel malzemeler kullanılmış olup, İstanbul Bilgi Üniversitesi web sitesi üzerinde de ücretsiz indirilebilecektir (http://digitaleurope.bilgi.edu.tr). Proje kapsamında hazırlanan örnek öğretmen rehberi ise e-kitabı derslerinde kullanmak isteyen tüm uzmanlara istek üzerine gönderilecektir.
Ekte DVD formatında sunduğumuz “Dijital Avrupa Birliği: Lise ve İlköğretim Öğrencileri için Türkçe e-kitabı” kurumunuzda Avrupa Birliği bütünleşme süreci, Avrupa Birliği tarihi, Avrupa huluku, ekonomik gelişme, sosyal haklar, demokratikleşme, gençlik, çevre, tarım ve eğitim gibi konularla ilgilenen uzman ve araştırmacılarla  paylaşmanızı önemle rica ediyoruz (e-kitap internet üzerinden http://digitaleurope.bilgi.edu.tr adresinden ulaşıma açıktır).