İstanbul Bilgi Üniversitesi

Avrupa Birliği Enstitüsü & Uluslararası İlişkiler Bölümü

Radikalleşme Mükemmeliyet Alanı Webinar Serisi

 

 

BİLGİ Radikalleşme Mükemmeliyet Alanı, Avrupa ve Türkiye bağlamlarında özellikle genç kuşakların günümüzdeki radikalleşme biçimlerini, Toplumsal Hareketler yaklaşımının bize sunduğu teorik tartışma imkanlarıyla ve alan çalışmalarıyla takip ederek, kavramın bilimsel bir şekilde ele alınmasına, bu konu bağlamında Türkiye’de yer alan tartışmalara derinlik kazandırmayı, Avrupa’daki tartışmalara Türkiye’de bulunduğumuz bağlamdan katkılar sunmayı ve bilimsel yayınlar çıkarmaya devam etmeyi amaçlıyor.

 

Bu kapsamda, AB Enstitüsü ve Uluslararası İlişkiler Bölümü iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Radikalleşme Mükemmeliyet Alanı Webinar Serisi, Radikalleşme kavramını, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Hukuk, Medya, Sinema ve Psikoloji özelinde değerlendirmek üzere yeni bir webinar serisi başlatıyor.

Kasım ve Mayıs ayları arasında gerçekleştirilecek olan webinarlarda, Radikalleşme Mükemmeliyet Alanı Üyesi öğretim üyeleri ve uzman araştırmacıları, Uluslararası İlişkiler Bölümü Araştırma Görevlilerinin sorularını yanıtlayacak ve konuyu birlikte tartışacaklar.

İlk webinarımızda, İletişim Fakültesi Medya Bölümü’nden Doç. Dr. Erkan Saka’yı "Sosyal Ağ Mimarisi ve Dezenformasyon" konusunu tartışmak üzere konuk ediyoruz.

26 Kasım saat 15:00’te görüşmek dileğiyle!

Yayını canlı olarak Youtube’dan izleyebilirsiniz: https://bit.ly/30QCnTV